Please login or register. October 24, 2017, 08:33:23 AM

Author Topic: Guns N' Roses u Novom Sadu, Exit festival 15.7.2012.  (Read 7570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marko0190

• Tongue Like A Razor
Re: Guns N' Roses u Novom Sadu, Exit festival 15.7.2012.
« Reply #15 on: July 14, 2012, 12:04:20 AM »
Za sve koji ne budu bili na tvrdjavi najverovatnije ce biti uzivo prenos na RTV i http://www.youtube.com/watch?v=PPp4DuzZQeo

Zelim nam svima suvo vreme i lep provod! :) :rockon:

tsunami

• Bedouin
  • **
« Reply #16 on: July 14, 2012, 08:20:19 PM »
Ne mora da znaci da ce  biti livestream, sa menadzmentom benda jos uvijek pregovaraju

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #17 on: July 14, 2012, 09:01:39 PM »
Malopre sam video na mygnrforum-u. Nadam se da ce pristati ili da cemo barem imati pro shot posle koncerta.

tsunami

• Bedouin
  • **
« Reply #18 on: July 14, 2012, 09:45:35 PM »
Pa da, tamo uvijek saznas prve vijesti. Ovdje je prilicno uspavano. Ili sam bar ja stekla takav utisak

tsunami

• Bedouin
  • **
« Reply #19 on: July 14, 2012, 10:23:14 PM »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/333255/Treci-dan-Egzita-Erika-Badu-konacno-u-Srbiji

19:25 - "Gansi" stigli na Petrovaradinsku tvrđavu

Članovi legendarnog benda "Gans en Rouzis" stigli su rano jutros u Novi Sad, a njihova svirka je zakazana za sutra od 23 časa. Da se radi o pravom spektaklu u najavi, govori podatak da su rokeri na tvrđavu dovezli šest šlepera svoje opreme.

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #20 on: July 16, 2012, 11:02:31 AM »
Pa da, tamo uvijek saznas prve vijesti. Ovdje je prilicno uspavano. Ili sam bar ja stekla takav utisak

Mozda je tako ali ja posecujem samo ovaj sajt, i od vas dobijam sve vesti... :bow: :D

Koncert je bio fenomenalan, napisao sam kratak review na news strani, cekam da cujem Markov utisak, i naravno još nekog ako je bio.
Nadam se da će se ostali lepo provesti u Splitu, tj nema šta da se nadam, sigurno hoće...
An now that you've been broken down
 Got your head out of the clouds
 You're back down on the ground
 And you don't talk so loud
 An you don't walk so proud
 Any more, and what for...

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #21 on: July 17, 2012, 01:53:11 AM »
Uffff bilo je mnogo dobro, svirali su skoro sve sto sam zeleo da cujem od pesama koje imaju na repertoaru na ovoj turneji. Posebno mi je drago sto sam pored Estranged i Civil War cuo Shackler's Revenge, Dead Flowers, Used To Love Her i Patience. Stvarno su svi clanovi benda dali apsolutno sve od sebe. Cini mi se da su Axl i Ron bili posebno raspolozeni, sve vreme su bili nasmejani i komunicirali su sa publikom. U jednom trenutku je Axl Ashbi smejuci se pokazivao na publiku cudeci se koliko dobro reaguju na bend, u fazonu sta im je :D (barem sam ja to tako razumeo). Jos jedan trenutak koji cu pamtiti je kada je Axl publici u prvim redovim bez mikrofona rekao 'I love you' uz veliki osmeh, nije se culo ali se moglo jasno procitati sa usana. To je mozda i najbolji pokazatelj koliko su on kao i ceo bend bili zadovoljni. Na kraju ostaje mi da zalim sto nisam uhvatio pistaljku koja mi je prosla pored ruke i sto nisam bio malo blize, bio sam u sredini u 20. redu otprilike. To mozda i nije losa stvar jer sam cuo da u prvim redovima nisu imali bas najbolji pogled i kad god bi clanovi benda zasli malo unutar bine ne bi se videli. Ali sam zato posle koncerta dobio Tomijevu trzalicu od drugarice. :laugh2:

Mozda jedina stvar koja fali ovom bendu je bolje ozvucenje. Prvih pola sata je bilo prilicno lose, basevi su bili prejaki kao i bubanj tako da se Axl slabo cuo kao i solaze. Kasnije su popravili ali ni tada nije bilo dovoljno glasno, pogotovo Axl tako da kada bi drugar koji je stajao pored mene pevao ili bolje reci vristao :lol: malo glasnije cuo bih podjednako glasno njega i Axl-a, cak je bio i glasniji u pojedinim momentima pa sam morao da ga zamolim da prestane. :D

Na kraju, ovo je bio jos jedan nezaboravan GnR koncert. Bend je dosta pohvaljen u medijima. Ostaje mi da se cudim komentarima pojedinaca na Blicu. Nekima je izbor pesama bio los, nekima je koncert bio dosadan i sl. Stvarno ne znam sta su clanovi benda jos mogli da urade da bi doticne zadovoljili. Jasno je da je bend svirao pre svega za najvernije fanove, a ne za one koji znaju pola albuma 'Greatest hits'.

Vezara, gde si ti bio, kakav si imao pogled i ozvucenje?

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #22 on: July 17, 2012, 07:50:09 AM »
Baš mi je drago da si i ti uživao :rockon:. Ja sam bio od prilike u nivou kamermana, dakle na nekih 50-70metara od bine, i mogu ti reći da je zvuk bio odlican. Pored pogleda na binu imao sam i dva video bime, jedan sa leve i drugi sa desne, tako da sam imao dobar pregled.
Ubeđen sam da onima kojima se nije svideo koncert nisu ostali do kraja već su otišli posle seta od chinese democracy pesama...
Sjajno je što su dobio trzalicu :O :rockon:, ja sam je tražio prošli put od Tommy-a ali nije imao, ono što ne mogu sebi da oprostim je to što me je Frank pitao hoću li da on ode po njegove drum sticks a ja mu rekao da ne mora, trebao sam da ih uzmem i tebi da ih dam... Bolje da ti ovo nisam pricao ;)
« Last Edit: July 17, 2012, 09:52:57 AM by vezara »

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #23 on: July 17, 2012, 12:26:24 PM »
E da još nešto, često se desi na otvorenim koncertima da ispred bine nije baš najbolji zvuk. Npr na Metalici sam bio blizu bine i nisam bio nešto zadovoljan zvukom, baš onako kako si ti opisao, slabo se čuju solaže a i glas nije baš dobar često Mislim da zvuk sa glavnih zvučnika na bokovima ne dopre dotle jer je preveliki ugao, možda grešim.

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #24 on: July 17, 2012, 02:55:55 PM »
Mi smo posle Brejkersa otisli na pice i odmarali se dok je svirao Wolfmother. Znao sam da necu moci da budem u prvim redovima zbog toga, ali smo to ciljano uradili (iako mi je posle bilo zao :D) da bi izdrzali ceo koncert bez problema. I stvarno sam se mnogo bolje osecao nego u areni gde nisam imao kap vode i gde nije bilo dovoljno svezeg vazduha. Vecina ljudi kaze da je u parteru zvuk najbolji, pa sam se nadao da ce zvuk biti bolji ako budem bio udaljen od bine. Izgleda da nisam bio dovoljno. Skrenuo sam paznju na ozvucenje jer se ljudi po forumima gotovo od pocetka turneje (seti se Andy Rose iz Argentine) pa sve do sad (captain c*nt iz njukasla) zale na ozvucenje. Pa mi je malo cudno da to nisu uspeli ni posle dve godine da srede. Ne znam ko je zaduzen za ozvucenje, da li tehnicari ili bend koji radi tonsku probu pre nastupe. Sve u svemu, to je jedino sto bi trebalo da poprave ubuduce. Sto se tice Metallice, sestra je bila u parteru, prilicno udaljena od bine i oni su imali los zvuk iako bi trebalo da je na tim mestima najbolji. Tako da verovatno je zvuk generalno bio los na Metallica-i bez obzira na mesto jer sam cuo i da su se i drugi zalili na ozvucenje.

haha svakako bi palice bile sjajan suvenir! :'( Bio sam blizu i palice koju je Ashba bacio...ali ono nije bilo moguce uhvatiti koji je stampedo bio.

Nego, malopre sam bio na chinesedemocracy forumu i lik koji je napravio temu o koncertu u NS je isti onaj koji mi je nekoliko pesama pre Paradise City-ja rekao da se pomerim u desno da bi on mogao da stane pored druga. Sve to ne bi bilo vredno paznje da Axl nije bacio pistaljku upravo njima u ruke...pola metra od mene....  :chan:  :fpalm: :lol:

Sto se tice komentara, dodje mi da im svima ponaosob lupam replike, ali kontam da nema smisla. Mislim to su 90% ljudi koji kao sto sam rekao znaju 5-6 hitova i ne znam, verovatno su ocekivali da te pesme vrte u krug 3 sata. To je upravo ono sto smo mi i pricali kada smo saznali da ce svirati na Exitu, da ce tamo biti svakojakih. Ja stvarno ne znam sta je Axl jos mogao da uradi, da zabavlji svakog od njih ponaosob...verovatn o ni tada ne bi bili zadovoljni.
Ono sto znam je da si se ti, moje drustvo, ja i svi ljudi koji su bili oko mene, uz izuzetak par likova koji su zalutali proveli fenomenalno. To je moglo lako da se zakljuci po njihovim osmesima. To je ono sto je najvaznije.

I da...bas bzv sto nije bilo prenosa i samim tim pro shot snimka. Axl je zvucao prilicno dobro i mislim da bi ovo bio jedan od reprezentativnijih GnR koncerata. Ali posle onoga live stream-a u Riju, razumem ih u potpunosti.

Jedan zanimljiv deo sa RTS reportaze:
„Gans 'n' rouzis" su bili gosti u Novom Sadu puna dva dana, uz zakupljen ceo sprat hotela, a Eksl će ostati zapamćen i po ispijanju domaćeg piva, na kome je insistirao sve vreme boravka u Novom Sadu, kao i po sviranju klavira u hotelskom foajeu, na oduševljenje ostalih gostiju i posetilaca.
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/431/Muzika/1140162/Vatreni+%E2%80%9EGansi%E2%80%9C+za+kraj.html

:bow:

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #25 on: August 31, 2012, 07:47:15 AM »
Mare, jel bilo snimka GnR koncerta sa EXIT-a? I ako nije, jel ima ikakvog izgleda da će ga biti? Pitanje važi i za sve ostale naravno...
Pozdrav

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #26 on: September 03, 2012, 07:45:54 PM »
Ne, nisu uopste snimali koncert jer bend nije dao saglasnost. Ali ima par dobrih amaterskih snimaka na You Tube-u.