Please login or register. April 25, 2017, 11:23:55 AM

Author Topic: Guns N' Roses u Novom Sadu, Exit festival 15.7.2012.  (Read 6937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marko0190

• Tongue Like A Razor
Guns N' Roses u Novom Sadu, Exit festival 15.7.2012.
« on: March 01, 2012, 01:50:49 PM »
Dragi Naši, Guns-i opet dolaze u naše krajeve!  :)

Ulaznice/Tickets

Main Stage / Nedelja, 15. 7. 2012.   23h-2h

Jedno od poslednjih poglavlja u istoriji rock n rolla koje je ispisano, a da je ostavilo traga na milionima, bilo je ono koje od 1985 u Los Anđelosu stvarala grupa Guns N Roses. Kao jedan od simbola osamdesetih godina, vratili su interes za rock muziku kod najšire publike u vreme prevlasti electro i dance-popa, osavremenjavajući njen originalni hedonistički bunt i prevodeći ga na ponašanje i jezik razumljiv novim generacijama.

Nastala kroz svirke u malim klubovima i na nakupljenom uličnom iskustvu svuda po zemlji Kaliforniji, grupa je već 1987 snimila jedan od najprodavanijih debi albuma svih vremena – „Appetite For Destruction“. Na njemu se definisali svoju poziciju autentičnih belačkih otpadnika, koji su rastući bez životnih prilika, u siromašnim predgrađima, izborili sebi šansu da rade ono što žele. Ovo je bio model za ugledanje mnogim novim rock ličnostima, na svoj način najavljujući „grunge“ rock n roll revoluciju koja se odmah potom desila u SAD.

Sa jedne strane zavidno sviračko umeće, a sa druge ispadi i ekscesi kao u najboljim danima klasičnih putujućih rock cirkusa jednih The Rolling Stones ili Led Zeppelin, bili su pokazatelj da su Guns N Roses mislili od početka ozbiljno, kad su obećavali da će dovesti u pitanje svaki status quo. Dugo pre njih nije bilo novog, dobrog i istovremeno tako nestabilnog benda, koji je sa uspehom pravio i prodavao platinaste ploče, a da je i dalje zvučao uverljivo odmetnički. „Use Your Illusion“ 1 i 2, definitivno su izdanja koja su 1991 obeležila celu jednu generaciju što je kroz njih ponovo otkrila sve čari rockerskog pisanja svoje sudbine – albume je najavio niz još uvek najskupljih video spotova ikad, a potom je usledila najduža turneja u istoriji od celih 28 meseci.

Sledeće delo - „Chinese Democracy“ čekalo se do 2008, a novi Guns N Roses u čijem sastavu je od osnivača ostao kao ikona važni frontmen Axl Rose, danas funkcionišu u obliku blistave reprezentacije američkih rockerskih osamdesetih. Svo nezadovoljstvo tih godina, sve demoni koji su progonili Axl Rosea od početka, mogu se čuti još uvek na njihovim koncertima, koji i dalje važe za svetkovine rockerskog shvatanja slobode.

http://www.exitfest.org/sr/stages/mainstage/guns-n-roses
« Last Edit: June 29, 2012, 10:28:05 PM by Marko0190 »

tsunami

• Bedouin
  • **
Re: Guns N' Roses Novi Sad, Exit festival
« Reply #1 on: March 01, 2012, 08:20:27 PM »
Da li se mora kupiti 4-dnevna ulaznica ili prodaju i neke dnevne?
P.S. Nekako sam ovo i ocekivala, tj. potajno se nadala ;)

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #2 on: March 02, 2012, 04:15:12 PM »
moze se kupiti za samo jedan dan

Samo ja nisam ukapirao kog dana nastupa GNR. Jel neko zna?
EDIT: izgleda da je 15-og :banana
« Last Edit: March 02, 2012, 04:18:07 PM by vezara »
An now that you've been broken down
 Got your head out of the clouds
 You're back down on the ground
 And you don't talk so loud
 An you don't walk so proud
 Any more, and what for...

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #3 on: March 02, 2012, 06:06:56 PM »
Jeste 15. Zatvaraju festival sto je odlicna stvar jer nece menjati raspored drugih bendova zbog eventualnog kasnjenja.

Kada pocinje prodaja jednodnevnih karata? Ako neko sazna neka javi! :D Na sajtu Exita nisam nasao tu informaciju. Hocu sto pre da kupim cisto da se osiguram jer nemam predstavu kojim se tempom prodaju, koliko i do kad ce ih biti! :D

tsunami

• Bedouin
  • **
Re: Guns N' Roses u Novom Sadu, Exit festival 15.7.2012.
« Reply #4 on: March 03, 2012, 01:51:41 PM »
17.-og su u Splitu. Moracu da uvedem neku stednju :)

fan

• It Was A Long Time With Me
« Reply #5 on: March 16, 2012, 02:09:56 PM »
Sretni ste lako Srbini, puno Guns N' Roses koncerta. A Axl neče da dođe u Sloveniju.  :D

Opet bo treba na Hrvatsko, ili k vam. Nisam se još odlučio.

Ove sve je bez Google translate. Koliko sam napravio slovničkog greška?
The band is just fantastic, that is really what I think
Oh by the way, which one's Pink?

June 4th 2006 - Gods of Metal Festival (Milan, Italy)
September 24th 2010 - Zagreb Arena (Zagreb, Croatia)

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #6 on: March 17, 2012, 02:32:13 AM »
Sretni ste lako Srbini, puno Guns N' Roses koncerta. A Axl neče da dođe u Sloveniju.  :D

Opet bo treba na Hrvatsko, ili k vam. Nisam se još odlučio.

Ove sve je bez Google translate. Koliko sam napravio slovničkog greška?

Jesmo, dva koncerta za manje od dve godine je pre samo par godina bilo nezamislivo.

Uskoro bi trebalo da objave cene jednodnevnih ulaznica za Exit. Prošle godine su bile oko 30 evra, bilo bi sjajno kada bi cene ostale iste i ove godine! :D

Nisi napravio puno grešaka, ja te savršeno razumem. :thumbsup:

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #7 on: April 06, 2012, 07:47:55 AM »
kupio sam kartu za sva četiri dana u nadi da ću podeliti kartu sa drugarom koji bi išao ostalim danima. Kada sam dobio vaučer, saznao sam da se dobije narukvica umesto karte :fpalm:, tako da verovatno nema ništa od podele para sa drugarom za exit festival... Ovo će biti jedna jako skupa karta za GNR koncert... :lol: Nema veze, nije mi zao kada je GnR u pitanju. :giggle:
Mislim da će Split biti bolji jer je ovo u Novom Sadu festival pa će svakakvog sveta biti. Mislim da je bolje kada pravi samo jedan bend koncert...
Ipak nadam se sjajnom provodu :rockon:

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #8 on: April 06, 2012, 12:42:35 PM »
Verovatno ces moci da prodas kada krene redovna cena cetvorodnevnih karata...trebalo bi da bude zainteresovanih jer ce cena biti 11 000. Ja cekam jednodnevne, prosle godine su pustili 20. aprila. :)

I ja mislim da bi bilo mnogo bolje da sviraju u areni ili na bilo kom drugom mestu gde bi bio samo njihov koncert. Sto ti kazes bice svakojakih ljudi tamo. Pretpostavljam da GnR nastupaju poslednji jer su najveci bend na festivalu pa mi je nekako logicno. A to je dobro iz vise razloga, pre svega ako budu kasnili nece pomerati satnicu drugih bendova (kao na Reading-u) i njihov nastup nadam se nece biti vremenski ogranicen. Moj drug se najvise dvoumi da li da ide jer se boji da ce GnR svirati festivalsku svirku kao Pepersi u Indjiji. Ja ne verujem da ce biti tako jer GnR bez obzira da li je festival u pitanju ili ne sviraju minimum 2h 20 min, e sad jedino ako ih organizator ne ogranici mada cisto sumnjam. Najbolje bi bilo da pitam organizatore, poslacu im mail ovih dana... Mislim da ce biti super, svirace par pesama koje nikada nisam cuo uzivo, posebno Estranged!! :D Samo da nas vreme posluzi...e da, i imacemo pro shot i priliku da ih prvi put cujemo na otvorenom. :) :rockon:

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #9 on: April 08, 2012, 10:08:49 PM »
Ma da bice strava, sigurno ce otpevati  dva sata i kusur. To je cesto mnogo vise nego sto gledaoci mogu da izdrze... :lol: :bow:

GUNNER76

• In Another Woman's Bed
  • **
« Reply #10 on: April 17, 2012, 09:25:26 PM »
Pozdrav ekipa - nije me bilo neko vrijeme - Koliko je ulaznica za EXIT za samo jedan dan?

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #11 on: April 17, 2012, 10:24:55 PM »
Pozdrav, za dan kada nastupaju GnR promo cena je 3290 dinara ili oko 220 kuna/30 evra.

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #12 on: May 07, 2012, 12:30:13 AM »
Očekujte neobuzdanu rokenrol noć

Obožavaoci vole da dolaze na naše svirke jer znaju da ćemo im dati i poslednji atom snage, kaže Di Džej Ašba, gitarista sastava „Gans en rouzis”

Sa koncerta povodom ulaska u rokenrol Kuću slavnih Foto Beta

Posle nepune dve godine i odličnog koncerta u Beogradskoj areni, kultni američki sastav „Gans en rouzis”, predvođen Ekslom Rouzom vraća se u Srbiju. „Gansi” će nastupiti na „Egzitu”, i to poslednjeg dana festivala, u nedelju 15. jula. Gitarista losanđeleskog benda Daren Džej Ašba u intervjuu za „Politiku” ističe da ne može da dočeka koncert, pogotovo posle sjajnog iskustva u Beogradu.

– Kada se svetla upale i izađemo na scenu, počinje šou „Gansa”, i više nije bitno da li je festival ili samostalni koncert. Publika je u prilici da doživi neobuzdanu rokenrol noć i u tome je lepota. Obožavaoci vole da dolaze na naše svirke jer znaju da ćemo im dati i poslednji atom snage i da će tokom dva i po sata čuti istinske hitove – iskren je Di Džej Ašba, čija je majka profesorka klavira, pa i ne čudi što je, kako kaže, već u petoj godini svirao Betovenovu „Odu radosti”. Seća se kako ga je majka terala da neprestano vežba klavir:

– Nije htela da čuje za gitaru, pa sam se zainatio i poželeo da postanem gitarista. Sviranje klavira sam shvatao kao posao, a gitare kao zadovoljstvo. U mojoj kući slušala se isključivo klasična muzika i Elvis Prisli. I mislim da je Elvis definitivno razlog što sam se zainteresovao za rokenrol.

Ašba je iz Indijane i kada je, posle koncerta „Motli krua”, shvatio da je sve što želi u životu da, poput svojih idola, bude na sceni, zaputio se u Holivud.

– Sve stvari potrpao sam u svoj pink kombi i sa nekoliko dolara u džepu krenuo put Kalifornije. Bio sam dečak sa sela sa velikim snom. To je u početku bilo zastrašujuće iskustvo, ali uspeo sam!

Ne samo da je uspeo, već mu se ostvario i san da radi sa svojim idolima. Radio je sa Nilom Dajmondom i grupom „Ran Di-Em-Si”, ali i kao kantautor i producent za „Motli kru”. Sarađuje sa vođom i basistom ovog benda Nikijem Siksom, i član je „Gansa” gotovo tri godine.

– Sve što mi se desilo je nadrealno. Ponekad kad se probudim ujutru ne mogu da se osvestim. Ali, ništa mi nije bilo dato i bilo je potrebno mnogo rada i posvećenosti da bih uspeo – ističe Ašba, dodajući da, kada ga je Eksl Rouz 2009. pozvao da se priključi „Gansima”, nije ni trenutak oklevao niti se plašio.

– Znao sam da moram da izađem na scenu i dam sve od sebe. Drago mi je što me je publika prihvatila i što ceni moj rad, ne upoređujući me ni sa kim.

Iako „Gansi” već tri godine promovišu poslednji album grupe – „Čajniz demokrasi”, jedan od najduže stvaranih diskova u muzičkoj istoriji, pitamo Ašbu da li on i Eksl razmišljaju o novoj muzici:

– Obojica smo kantautori i stalno nešto stvaramo. To nas drži u muzici, stalni rad i kreativnost. I Eksl i ja imamo mnogo novih pesama, i jedan od naših glavnih ciljeva je novi album „Gansa”.

Ašba je čovek veoma širokih interesovanja, koji toliko radi da, kako kaže, nema vremena da spava. Sa drugim bendom „Sixx: A.M.” nedavno je objavio novi singl, a ima i svoju liniju odeće „Ašba sveg”, kao i kreativnu agenciju „Ašba midija”, čiji je klijent „Virdžin”:

– Oduvek sam se bavio umetnošću. Sećam se da bih kao dete crtao po salvetama, papirnim tanjirima… Muzika mi je omogućila da se bavim ozbiljnim dizajnom. I ponosan sam na tu svoju umetničku stranu i ono što sam postigao. Jedino što još nisam ostvario, a voleo bih, jeste da napišem muziku za film i delo za simfonijski orkestar!

Jelena Koprivica

-----------------------------------------------------------

Uvek uz Eksla

Polovinom prošlog meseca grupa „Gans en rouzis” u najpoznatijem sastavu (Eksl Rouz, Sleš, Met Sorum, Daf Mekejgen i Izi Stradlin) uvršćena je u Rokenrol kuću slavnih. Iako je, po objavljivanju vesti da će „Gansi” biti novi članovi Kuće slavnih, Eksl izjavio da je to pobeda benda, na kraju je odbio da podeli ovu čast sa nekadašnjim kolegama iz grupe, bojkotujući ceremoniju. Umesto Eksla, na svečanosti održanoj 14. aprila u Klivlendu nastupio je Sleš sa bivšim kolegama, što je dodatno razljutilo Rouza, a Ašba je na naše pitanje zašto se sadašnji članovi „Gansa” nisu pojavili tamo, ljutito odgovorio:

– Nemam komentar. Mogu samo da kažem da sto odsto podržavam Ekslovu odluku!

objavljeno: 06.05.2012
http://www.politika.rs/rubrike/spektar/ritam/Ocekujte-neobuzdanu-rokenrol-noc.lt.html

Marko0190

• Tongue Like A Razor
« Reply #13 on: June 29, 2012, 10:27:06 PM »
Objavljena je satnica na sajtu Exita, Guns N Roses bi trebalo da nastupe u 23h pa sve do 2h posle ponoci. Pre Gunsa ce nastupiti Partibrejkersi u 20h i Wolfmother u 21:15  :)

http://www.exitfest.org/sr/timeline

vezara

• Fit Ta Burn
« Reply #14 on: July 09, 2012, 08:31:12 AM »
sjajno, hvala na info. Jel neko bio na Belgrade Calling, jel valjalo? :rockon: